2017. 10. 21. Ma Orsolya, Zsolt névnapja van. Pontos idő: 23:31
Kitüntetettek

TISZTELETBELI ÖRÖKÖS ELNÖK

2003. Gyöngyös: Dr. Madas András erdőmérnök

(A kitüntetést egyedi elbírálással alapította a küldöttközgyűlés.)

 

ÖRÖKÖS TAGSÁGI DÍSZOKLEVÉL (ALAPÍTVA 1984-BEN, 2013-IG TISZTELETBELI TAGSÁGI DÍSZOKLEVÉL)

Az Örökös Tagsági Díszoklevél az Egyesület legmagasabb rangú kitüntetése.

1985. Eger: Dr. Madas András, Tömpe István, Joachim Buff

1991. Sopron: Friedrich Prandl

1992. Sárospatak: Boross György

1996. Szeged: Manfred Zilke, Roland Migende, Dr. Sziklai Oszkár, Fekete Gyula, Jerome René, Riedl Gyula, Dr.Szőnyi László

2001. Nyíregyháza: Dr. Madas László, Dr. Kollwentz Ödön

2003. Gyöngyös: Hibbey Albert

2004. Kapuvár: Dr. Szász Tibor

2006. Pápa: Dr. Tóth János

2007. Kecskemét: Dr. Szodfridt István

2008. Debrecen: Rakonczay Zoltán

2009. Selmecbánya: Dr. Király Pál

2010. Pécs: Halász Aladár

2012. Miskolc: Dr. Bondor Antal

2013. Tata-Tatabánya: Gáspár-Hantos Géza

2014. Sopron: Haják Gyula

2015. Kaposvár: Prof. Dr. Gencsi László

2016. Sepsikőröspatak-Kálnok: Barátossy Gábor

2017. Kaszó: Kovács Gábor


BEDŐ ALBERT EMLÉKÉREM (1957)

Bedő Albert Emlékérem kitüntetésben részesülhetnek az Egyesületnek azon erdészeti végzettségű, élő, természetes személy tagjai, akik a névadó szellemiségéhez méltó munkásságot folytattak. Kiemelkedő és eredményes szakmai tevékenységük mellett jelentős szerepet vállaltak az Egyesület céljai megvalósítása érdekében.

 (rövidítések: em - erdőmérnök, e - erdésztechnikus, erdész)

1957. Parádfürdő Dr.Keresztesi Béla em., Horváth László em., Dévényi Antal em.

1958. Pécs Kozma László em., Schneider Jenő e., Gráczol Imre e.

1959. Szeged Dr.Sali Emil em., Dr.Babos Imre em., Kocsárdy Károly e.

1960. Kaposvár Haszák Aladár em., Szegedi Mihály e., Gera József e.

1961. Baja Csermely László em., Nádas József em., Kiss Tóth Tamás e.

1962. Debrecen Lesznyák József fm., Dr.Járó Zoltán em., Lukács István e.

1963. Nagykanizsa Dr.Sébor János em., Rott Ferenc em., Szöllősi József e., Kósa Sándor e.

1964. Eger Dr.Dérföldi Antal em., Magyar Pál e., Farkas József e.

1965. nem került kiadásra

1966. Sopron Fila József em., Dr.Haracsi Lajos em., Hédl András e., Horváth László e., Kasza Ferenc e., Dr.Kopeczky Ferenc em.

1967. Keszthely Dr.Magyar Pál em., Palotay István em., Hessz Ferenc e.

1968. Miskolc Zathureczky Lajos em., Fekete Gyula em., Weidinger István e.

1969. Szombathely Halász Aladár em., Dr.Herpay Imre em., Mihályka Gyula e.

1970. Nyíregyháza Fülöp Zoltán em., Cornidess György em., Riedl Gyula em., Kovács József e.

1971. Budapest Vida László em., Tóth Gyula e., Bukri József e.

1972. Tata Dr.Speer Norbert em., Ván László em., Végvári Jenő e.

1973. Szekszárd Lámfalussy Sándor em., Dr.Majer Antal em., Keresztes János e.

1974. Eger Rimler László em., Dr.Héder Sándor em., Dr.Kovács Jenő em.,Beck Antal e.

1975. Visegrád Dr.Pankotai Gábor em., Horváth Sándor em., Szilárd József e.

1976. Balatonfüred Bánó István em., Iharos Frigyes em., Bakonyi Imre e.

1977. Debrecen Jáhn Ferenc em., Dr.Tuskó László em., Kiss László e.

1978. Pécs Bakkay László em., Botos Géza em., Gerdei József e.

1979. Budapest Dr.Madas László em., Andor József em., Sztupák János e.

1980. Gödöllő Dr.Madas András em., Zádor Oszkár em., Simon Károly e.

1981. Győr Káráll János em., Dr.Tóth Béla em., Kovács József e.

1982. nem lett kiadva

1983. Sopron Dr.Igmándy Zoltán em., Dr.Szőnyi László em., Tóth Imre em.,

Dr.Káldy József em., Deszpoth László e., Németh Ferenc e.

1984. Kecskemét Csanádi Béla em., Jerome René em., Mészöly Győző em.,

Szeverényi István e.

1985. Eger Dr.Bondor Antal em., Dénes János e., Gáspár-Hantos Géza em.,

Király Pál em., Varga Béla em.,

1986. Szolnok Nagy Sándor e., id.Dr.Solymos Rezső em., Török László em.,

1987. Siófok Blazsek János e., Dr.Csötönyi József em., Haják Gyula em.,

1988. Debrecen Dr.Járási Lőrinc em., Dr.Király László em., Kozma Károly e.

1989. Szombathely Keresztes György em., Krämer Antal em., Schmotzer András em

1990. nem lett kiadva

1991. Sopron Bogár István em., Dr.Fadgyas Kálmán em., Dr.Jereb Ottó em.,

Pintér Gyula e., Prókay Gyula em., Reményffy Lászlóné em.

1992. Sárospatak Lády Géza em., Bánó László em., Dr.Szemerédy Miklós em.

1993. Kaposvár Szántó Gábor em., Szilágyi József em., Dr.Kollwentz Ödön em.

1994. Dobogókő Dr.Szodfridt István em., Dr.Páll Miklós em., Steiner József em.

1995. Pécs Turós László em., Dr.Firbás Oszkár em., Barátossy Gábor em.

1996. Szeged Dr.Gőbölös Antal em., Puskás Lajos em., Répszáky Miklós e.

1997. Balassagyarmat Dr.Papp Tivadar em., Racskó Ottó e., Zorvány Györgyné em.

1998. Nagykanizsa Nagy László em., Szakács László e., Dr.Magyar János em.

1999. Szolnok Dr.Anda István em., Bóna József em., Frankó János em.

2000. Székesfehérvár Deák István em., Dr.Szikra Dezső em., Veszprémi Géza et.

2001. Nyíregyháza Cebe Zoltán em., Fejes Dénes em., Oláh Tibor em.

2002. Baja Pápai Gábor em., Dr.Pethő József em., Rádi József em.

2003. Gyöngyös Bús Mária em., Dr.Kosztka Miklós em., Dr.Oroszi Sándor em.

2004. Kapuvár Mészáros Gyula em., Nádas József em., Dr. Tóth József em.

2005. Szombathely Dr.Marosi György em., Szőnyi János em., Tóth Pál em.

2006. Pápa: Dr. Kondor Antal em., Dr. Péti Miklós em., Szekeres György em.

2007. Kecskemét: Dr. Barányi László em., Káldy József em., Ipsits Lajos em.

2008. Debrecen: Bolla Sándor em., Cserép János em., Dr. Csóka György em.

2009. Selmecbánya: Balsay Endre em., Korbonszki Bogdánné Nemky Klára em., Sipos Géza em.,

2010. Pécs: Haraszti Gyula em., Kolozsvári Ákos em., Ripszám István em.

2011. Zalaegerszeg: Dr. Baráth László em., Bogdán József em., Keresztes György em.

2012. Miskolc: Andrésiné dr. Ambrus Ildikó em., Bak Julianna em., Kovács Gábor em.,

2013. Tata-Tatabánya: Balogh Csaba Győző em., Dr. Rónai Ferenc em., Vaspöri Ferenc em.,

2014. Sopron: Bodor György em., Hornyánszky Antal em., Dr. Kárpáti László em.,

2015. Kaposvár: Barkóczi István em., Dudás Pál em., Emmerling Gábor em.,

2016. Sepsikőröspatak-Kálnok: Kissné Szabó Gabriella em., Koczka Zoltán em., Dr. Sárvári János em.,

2017. Kaszó: Csonka Tibor em., Fodor Mihály em., Vissi Géza em.,



KAÁN KÁROLY EMLÉKÉREM (1984)

Kaán Károly Emlékérem kitüntetésben részesülhetnek azon természetes, élő személyek, akik a névadó szellemiségéhez méltó munkásságot folytattak. Kiemelkedő szellemi és gyakorlati tevékenységükkel nagyban hozzájárultak az erdőgazdálkodás, illetve a természetvédelem fejlesztéséhez.

 (rövidítések: em - erdőmérnök, e - erdésztechnikus, erdész)


1985. Eger Dr.Boros Zoltán em., Csaja Domonkos e., Molnár László em.,

1986. Szolnok Kalácska János e., Dr.Sopp László em., Dr.Váradi Géza em.,

1987. Siófok Dr.Firbás Oszkár em., Olaszy István em., Rakonczay Zoltán em.

1988. Debrecen Emmer Bernát e., Kovács Jánosné em., Dr.Szász Tibor em.,

1989. Szombathely Horváth Tibor e., Dr.Mollay Jánosn Madas Gabriella em., Ott György em.,

1990. nem került kiadásra

1991. Sopron Gergely József e., Haju Ferenc e., Dr.Márkus László em., Molnár József em.,

Mufics Ferenc e., Zilahy Aladár em.,

1992. Sárospatak Fekete János e., Boross György em., Dr.Kondor Antal em.,

1993. Kaposvár Wéber József e., Valentin Károly e., Hibbey Albert em.

1994. Dobogókő Boross Frigyes e., Dr.Erdős László em., Dr.Papp László em.,

Iványos László e.

1995. Pécs Dr.Ráczné Dr.Schneider Ildikó em., Kisházi Zoltán em.,

Dr.Balázs István em.

1996. Szeged Kovács Gyuláné e., Kertész József e., Balsay László em.

1997. Balassagyarmat Major Sándor e., Wágner Tibor em., Sződi István e.

1998. Nagykanizsa Sponga József e., Bajcsy Endre vasúti- és hadmérnök, Dr.S. Nagy László em

1999. Szolnok Dr.Lehmann Antal tanár, Stádel Károly e., Szöőr Levente em.

2000. Székesfehérvár Baranyi Katalin kertészm., Jaksics István et., Pollner Frigyesné em.

2001. Nyíregyháza Halász Gábor em., Tutuntzitz Thomasz em., Zsilvölgyi László em.

2002. Baja Dr.Mátrabérczi Sándor em., Papp László em., Dr.Rácz József em.

2003. Gyöngyös Ivády István e, Szente Lászlő em., Dr.Vancsura Rudolf em.

2004. Kapuvár Bognár Ernő et., Diósi Gyula em., Kató Sándor em.

2005. Szombathely Bacsa Árpád et., Jozwiak Bernard em., Rauch József et.

2006. Pápa: Börzsei László em, Stubán Árpád e, Dr. Varga Szabolcs em.

2007. Kecskemét: Bognár Gábor em., Fröhlich András em., Halász Tibor em.

2008. Debrecen: Dr. Jereb Ottó em., Józsa László et., Miszlang Lajos em.

2009. Selmecbánya: Prof. r. Eugen Ronay em., Dr. Czerny Károly em., Kondor Endre em.

2010. Pécs: Dr. Bartha Dénes em., Dr. Folcz Tóbiás em., Ősz Gusztáv em.

2011. Zalaegerszeg: Csépányi Péter em., Kupás Deák Zoltán em., Spiegl János em.

2012. Miskolc: Burián Endre em., Limp Tibor em., Steiner Józsefné em.

2013. Tata-Tatabánya: Csóka Péter em., Mészáros Gyula em., Nagy Zoltán em.

2014. Sopron: Pintér Ottó em., Sódar Pál em., Soós Gyula em.

2015. Kaposvár: Halápi Nándor István em., Prof. Dr. Horváth Béla gm., Tóth Gábor em.,

2016. Sepsikőröspatak-Kálnok: Dr. Illyés Benjamin em., Nagy László em., Orbók Ilona Julianna em.,

2017. Kaszó: Bodri Károly f. üm., Biró Ferenc üg, Serfőző László em.,

 
DECRETT JÓZSEF EMLÉKÉREM (2006)

Decrett József Emlékérem kitüntetésben részesülhetnek azon középfokú végzettségű, élő erdész egyesületi tagok, akik a névadó szellemiségéhez méltó munkásságot fejtettek ki. Szakmai tevékenységükkel, az egyesületi életben vállalt aktív szereplésükkel kivívták környezetük elismerését.

A díj 2007 évben került első alkalommal kiadásra.

2007. Kecskemét: Goldbach Károly e., Szabó Béla e., Vaspöri Lajos e.

2008. Debrecen: Jeszenszky András et., Koncz Antal et., Matyasovszky András et.

2009. Selmecbánya: Hoffman Mátyás et., Miklósi Lajos et., Szekeres Péter Pál et.

2010. Pécs: Ábrahám Gábor, Lempel István, Princzes József

2011. Zalaegerszeg: Balogh Lajos, Fliszár Aladár

2012. Miskolc: Gombási Károly et., Homoki Nagy István et., Stix Józsefné et.

2013. Tata-Tatabánya: Pál László et., Szőlősi Attila et., Török József et.

2014. Sopron: Gyenge Álmos et., Stánicz László et., Virágh Pál et.

2015. Kaposvár: Kovács Sándor et., Mihály László et., Plestyák Károly et.

2016. Sepsikőröspatak-Kálnok: Berecki Tibor et., Máriás Ferenc et., Varga László et.

2017. Kaszó: Gál Sándor et., Liebhardt István et., Simon Attila et.,

 
ELISMERŐ OKLEVÉL (1984)

Elismerő Oklevél (1984) kitüntetésben részesülhet a dicséretes szakmai és egyesületi tevékenységet végző személy, egyesületi tisztségviselő, kiváló társadalmi munkát végző személy.



(rövidítések: em - erdőmérnök, e - erdésztechnikus, erdész)

1977.: Dr.Káldy József em., Dr.Madas András em., Dr.Saly Emil em.,

1982.: Zorván Györgyné B.gyarmat, Sipos Sándor Kecskemét, Enyedy Ervinné Mátrafüred, Frankó János Nyíregyháza, Kurdi István Szolnok, Csötönyi József Budapest, Pálhalmi János Budapest, Szabatin Antalné Visegrád, Fila József Budapest, Bogár István Budapest, Molnár József Zalaegerszeg, Pechtol István Győr, Szabados József Gyula, Dr.Szepesi László Budapest, Tóth Imre Baja, Sükösd Zsolt Veszprém HM, Waleczky Lászlóné Budakeszi, Rendes Lászlóné Debrecen, Boda Katalin Székesfehérvár, László Györgyné Tatabánya


1983.: Bognár Gábor Kecskemét, dr.Boros Zoltán Szombathely, Botos Géza Debrecen, dr.Héder Sándor Balatonfüred, Paulik Géza Eger, Pechtol István Győr, Schneider Ferenc Balatonfüred, dr.Halupa Lajosné Sárvár, Jerome René Budapest

1986. Szolnok: Dr.Barányi László Kecskemét, Haják Gyula Budapest, Dr.Juhász Miklós Sopron, Kakukk Pál Eger, Kalapos Mihály Debrecen, Komlósi Sándor Szeged, Dr.Kollwentz Ödön Pécs, Krämer Antal Pécs, Németh Ferenc Győr, Dr.Szász Tibor Budapest, Turcsán István Szolnok, Vass József Nagykanizsa

1987. Siófok: Abonyi István Budapest, Fekete Gyula Budapest, Riedl Gyula Budapest

1995. Pécs: André Zoltán Szolnok, Pápai Sándor Nyíregyháza, Pintér Ottó Erdőhaszn. Szakosztály, Takács Ferenc Erdőrendezési Szako., Dr.Walter Ferenc Gépesítési Szakosztály, Várfalvi József Miskolc, Nagy Imre Sárospatak, Lakatos Iván Baja, Kathy Sándor Debrecen, Kardos Ferencné Sopron, Cseh János Visegrád

1996. Szeged: Bogyai Zsolt Visegrád, Farkas László Pest m. Magán, Kiss Lajos ERSz, Kisteleki Erdészet Kollektívája Szeged, Matisz Ferenc Sárospatak, Ormos Balázs Sopron, Támba Miklós Magán- és Társ.Szakosztály, Tóth József Debrecen, Vendel Ferenc Balassagyarmat

1997. Balassagyarmat: Bodor László Pécs, Dr.Horváth Béla Gépesítési Szakosztály, Kocsis Mihály Győr, Oláh Tibor Nyíregyháza, Posgay Attila Magán- és Társult Szako., Takács Zoltán ERSz, Telegdy Pál Pest m. Magán, Dr.Tompa Károly Sopron, Dr.Tóth Béla SZB, Mester László Sárospatak, Varga Tibor Baja, Ágh Miklós Debrecen, Szaszkó Istvánné Szeged, Kiss János Nagykanizsa

1998. Nagykanizsa: Bedő István Zalaegerszeg, Hallók József Sárospatak, Jónyer László Eger, Kató Sándor Pécs, Kerényi Béla Gödöllő, Dr.Kozma Ferenc Kaposvár, Marosi György Sopron, Miklósi Lajos Mátrafüred, Pávó Árpád Pest megyei Magán, Pintér Lajos Nagykanizsa, Puskás Pál Debrecen, Sárdi Ferencné Gödöllő, Dr.Spingár Ferenc Kaposvár, Sztárcsevity Ervin Baja, Török József Miskolc, Bogdán József Erdőhaszn.Szako., Dósa Gyula Erd.Erdei Iskola Szako., Gácsi József Magán- és Társult Szako., Matyasovszky András Erdőművelési Szako., Szabó József Gépesítési Szako.

1999. Szolnok: Papp Kálmán Baranya m., Balsay Sándor Győr, Szulyovszky László Kecskemét, Nádas József Kaposvár, Berényi Gyula Magán- és Társult Szako., Zsilvölgyi Lászlóné Erdőfelt.Szako., Krójer Antal Miskolc, Pálmai István Sárospatak, Garamszegi István Eger, Horváth Imre Gépesítési Szako.,Szaszik Mária Visegrád, Kristó Lászlóné Mátrafüred, Fekete József Szolnok

2000. Székesfehérvár: Rauch József Sz.hely, Bartos Tibor Kaposvár, Plestyák Károly Visegrád, Bakonyi Lajos Keszthely, Várkonyi Vilmos Kecskemét, Miszlang Lajos Pécs, Kaproczi Józsefné Miskolc, Antal János Veszprém FVM, Páli László ERTI, Fröhlich András Szeged, Túri László Magán- és Társult Szako., Tihanyi Gyula Nagykanizsa

2001. Nyíregyháza: Balogh József Csongrád m.HCs., Borbély László Szombathelyi HCs, Bőgér András Oktatási Szako., Gábor Gusztáv Debrecen HCs., Gál István Nagykanizsa HCs, Gáspár László Sárospatak HCs, Dr.Göndöcz Gyula Kaposvár HCs, Horváth Lajos Keszthely HCs, Illés László Elnökség,Kiss Balázs Pilisi HCs, Máté Zoltán Kaszó HCs, Nádaskay Gábor Elnökség, Rákosi József Gépesítési Szako., Túróczi Ferenc Baja HCs, Varró István Mátrafüred HCs

2002. Baja: Bejczy Péter Szombathelyi HCs, Burai Csaba Szolnoki HCs, Detrich Miklós kaposvári HCs, Dr.Ghimessy László Erdők a közjóért Szako., Emmerlingné Köhler Marietta Székesfehérvári HCs, Fácányi Ödön Elnökség, Firbás Nándor Tamási HCs, Kurucz Béla Gödöllői HCs, Lutonszky Zoltán Bp.FVM HCs, Medvecz Gábor Szegedi HCs, Mező Imre Miskolci HCs, Mogyorósi József Pápai HCs, Palaczki Józsefné Elnökség, Roth Matthaea Soproni HCs, Somlai Dénes Bajai HCs, Újváriné dr.Jármai Éva Mátrafüredi HCs, Zachar Miklós Pápai HCs

2003. Gyöngyös: Bagaméry Gáspár Szolnoki HCs, Bálint László Kaposvári HCs, Cseke István Békés m. HCs, Dvorszki József Erdőhaszn.Szako., Fehér István Sárospataki HCs, Fónagypál Géza Eger HCs, Fuják József Veszprém FVM HCs, Kókai László Visegrádi HCs, Molnár István Erdők a közjóért Szako., Ruepp-Vargay Mária Erd.Erdei Isk.Szako., Sashalmi Miklós Kaszó HCs, Solymosi József Erdők a közjóért Szako., Szélessy György Zalaegerszegi HCs, Szmetana Mihály Visegrádi HCs, Szokoli István Nagykanizsai HCs, Tóth János Szabolcs-Szatmár m. HCs, Vadasdy Kálmán Békés m. HCs

2004. Kapuvár: Adorján Rita Baranya m HCs, Bánszegi József Sárospatakai HCs, Bubán István Visegrádi HCs, Fenyősiné dr.Hartner Anna Kaposvári HCs, Huiber János Veszprém HM HCs, Kuslics Péter Győr Eg. HCs, Dr.Lengyel László Erdővédelmi Szako., Menyhárt Pál Gépesítési Szako., Rózsa Imréné Békés m. HCs, Naszvadi Dénes Balassagyarmati HCs, Stubán Árpád Pápai HCs, Gy.Szabó Pál Csongrád m. HCs, Szamosi Ferenc Gépesítési Szako., Szelessné Mezei Erzsébet Gödöllői HCs, Nádi János Szolnoki HCs

2005. Szombathely: Bakcsa Zoltán Nagykanizsai HCs, Dr.Csapóné Tábori Hajnalka Erd.Erdei Isk.Szako., Fekecs Lajos Gépesítési Szako., Jaksa Ferenc Kecskeméti HCs,Kajtor István Sz.fehérvár HCs, Kakuk Pál Egri HCs, Kiss Sándor Erdőhaszn. Szako., Kökény István Kaposvári HCs, Környei Jenő Soproni HCs, Majtényi László Elnökség, Páris István B.gyarmati HCs, Rosenberger Ferenc Tamási HCs, Szabó Lajos Elnökség, Szamosi Jánosné Csongrád m. HCs, Takács Imre Gödöllői HCs, Takács János Pápai HCs, Toronyi Márton Szabolcs-Szatmár m. HCs

2006. Pápa: Antal József, Áncsán György, Czirok István, Hajdú Imre, Iványi Miklós, Kristó László, Nagy György, Nagy László, Pagonyi Zoltán László, Pap Zoltán, Puskás Zoltán, Szabó Jenő, Szamosfalvi Károly, Dr. Tóth Aladár, Id. Varga István, Malgay Viktor, Németh János, Simon László

2007. Kecskemét: Berger Péter, Dózsa Lajos, Fritsch Ottó, Jankovics László, Juhász Lajos, Katona Zoltán, Marton Imre, Nagy András, Pósa József, Sajgó Ferenc, Som László, Stibrányi György, Stift László, Szabó Csilla, Szommer József, Vajda Rudolf István

2008. Debrecen: Dr. Almási János, Bagaméry Gáspár, Bagdi Károly, Bakó Márton, Balogh Ödön, Borovics János, Csányi Károly, Farkas Attila, Gál László, Greguss László Géza, Dr. Madas Katalin, Markó Gyula, Mester József, Müllner Antal, Vámos Károly, Vitman László, Zsibók András, Báder László

2009. Selmecbánya: Detrich Miklós, Domokos Gergely, Égető Gábor, Fülöp Tibor, Góhér Zoltán, Hanyvári Zsolt, Hegedűs István, Herke József, Kababik József Kiss Károlyné (Kiss Anna), Kiss Szabó Gabriella, Kovácsevics Pál, Németh Szilveszter, Schmidt Ferenc, Scholtz Péter, Tátrai Tibor, Varga Péter, Vereb István

2010. Pécs: Dr. Ádámfi Tamás Vadgazdálkodási Szako., Bajnai Csaba B.gyarmati HCs, Balogh Lajos Baranya megyei HCs, Farkas László Pest megyei Magánerdő HCs, Farkas Zsuzsanna Erdészeti Erdei Iskola Szako., Galambos István Szombathelyi HCs, Jancsó György Informatikai Szako., Keskeny József Nagykanizsai HCs, Kiss Béla Gépesítési Szako., Kovács László Kecskeméti HCs, Kozma Tibor Pápai HCs, Szabó Nándor Szabolcs-Szatmár megyei HCs, Szentpéteri Sándor Bp.ÁESz HCs, Szuromi László Mátrafüredi HCs, Dr. Takács László Kaposvári HCs, Zöldág János Kecskeméti HCs

2011. Zalaegerszeg: Almási István Kecskeméti HCs, Bicsák József Zalaegerszegi HCs, Bobkó János Sárospataki HCs, Dudás László Péter Bp.ÁESz HCs, Feketéné Pechtol Éva Győr Eg. HCs, Frantz Árpád Kaszói HCs, Hornyászky Antal Miskolci HCs, Kemendy Géza Pápai HCs, Kovács Jenő elnökség, Lázár Andrea Baranya megyei HCs, Nagy Csaba Oktatási Szako., Nagy László elnökség, Nemecz Ferenc Közönségkapcs.Szako., Mihályi Ferenc elnökség, Petrik János Visegrádi HCs, Sipos György Csongrád megyei HCs, Vargovics József Gépesítési Szako.

2012. Miskolc: Balás Mária Éva Közönségkapcsolatok Szako., Borosán István Kaposvári HCs., Csapó József Soproni HCs., Dudás Pál Bajai HCs., Gembiczki Ferenc Egri HCs., Gembiczki Ferencné Egri HCs., Gyenes István elnökség, Jancsó György Informatikai Szako., Laki László Gépesítési Szako., Léránt János Nagykanizsai HCs., Molnár József Bp.HM HCs., Orbók Ilona elnökség, Ifj. Partos Kálmán Baranya megyei HCs., Puskás Mihály Debreceni HCs., Rabi Attila Kecskeméti HCs., Rácz Imre Zalaegerszegi HCs., Schweighart Ottó Bp. ÁESz HCs., Végh Gábor elnökség

2013. Tata-Tatabánya: Bálint László Kaposvári HCs., Cziráki László Zalaegerszegi HCs., Gráczki Elemér Nagykanizsai HCs., Hilmer Ferenc Kaszói HCs., Iványi Ákos Közönségkapcsolatok Szako., Jorzsits Miklós elnökség, Kovács Péter Békés megyei HCs., Kozma Béláné elnökség, Major Tamás Gépesítési Szako., Makra Zsuzsanna Erdészeti Erdei Iskola Szako., Müller Attila Sárospataki HCs., Nagy Gyula Vértesi HCs., Palánki Mihály Balassagyarmati HCs., Simon György Pápai HCs., Somlai Miklós Budapesti HM HCs., Szakács Sándor Erdélyi HCs., Vilmányi Márton Debreceni HCs., Vízhányó László Csongrád megyei HCs.

2014. Sopron: Albel Ferenc Visegrádi HCs., Andrési Pál Csongrád megyei HCs., Börzsei László Rába-menti HCs., Bősze Gyula Győri EG. HCs., Brandhuber Ádám Visegrádi HCs., Horváth Ernő Szolnoki HCs., Horváth Péter Brúnó Baranya-megyei HCs., Kis Prumik Ágnes Bp.ÁESZ HCs., Madácsi Sándor Kecskeméti HCs., Mátrai Imre Miskolci HCs., Naszladi Géza Kaposvári HCs., Németh Imre Kecskeméti HCs., Orbók Sándor Erdélyi HCs., Urbán Imre Egri HCs., Zsuppán Ernő Szombathelyi HCs.,

2015. Kaposvár: Bakay László Balassagyarmati HCs., Dr. Boda Zoltán Visegrádi HCs., Dezső Vilmos Szombathelyi HCs., Gál Imréné Békés megyei HCs., Kádár Attila Erdélyi HCs., Kálmán Miklós Visegrádi HCs., Lasancz János Csongrád megyei HCs., Lázár Tamás Baranya megyei HCs., Mester Gézáné, Ó Szabó Mihály Balassagyarmati HCs., Palkovics Zoltán Pápai HCs., Szalai Károly Kaposvári HCs., Tihanyi Gyula Nagykanizsai HCs., Tölgyfa Gábor Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei HCs., Túri Zsuzsanna Debreceni HCs., Veres Sándor Egri HCs.,

2016. Sepsikőröspatak-Kálnok: Andrási Zsolt elnökség, Ágij László elnökség, Bálint Tibor elnökség, Vlado Bratkovic elnökség, Kádár Tibor Sándor elnökség, Mara Árpád elnökség, Mara Zsuzsanna elnökség, Dr. Melles Előd elnökség, Szabó Mária elnökség, Bagdán Levente Baranya-megyei HCs., Birck László Bajai HCs., Faragó Sándor Rába menti HCs., Ficzere András Szolnoki HCs., Gazdag Izabella Debreceni HCs., Major László Kapsvári HCs., Monori Alfréd Visegrádi HCs., Osvald Géza Szombathelyi HCs., Pekár Attila Budapest HM HCS., Szekeres János Nagykanizsai HCs., Szívós Béla Miskolci HCs., Turóczy Ferenc Bajai HCs., Üveges Zoltán Egri HCs.,

2017. Kaszó: Bodrogi Pál erdőmérnök, Erdélyi HCS; Csiszár Attila erdésztechnikus, Szolnoki HCS; dr. Hartl Éva tanszékvezető egyetemi docens, Soproni HCS; Hámori Sándor erdésztechnikus, elnökség; Horváth Miklós erdésztechnikus, elnökség; Kiss Gábor erdész, Balassagyarmati HCS; ifj. Limp Tibor erdőmérnök Visegrádi HCS; Major Attila földmérő mérnök, Kaposvári HCS; Mitró János erdész, Sárospataki HCs; Moczné Szabó Erika magánerdészet ügyvezető, Kaszói HCS; Mogyorósi Zsolt erdésztechnikus, Győri Erdőgazdasági HCs; Palatitz Ferenc erdőmérnök, Budapest HM HCS; Rácz Károly erdőmérnök, elnökség; Sereg Róbert erdőmérnök, Kecskeméti HCS; Tasi Lilla erdésztechnikus, Kecskeméti HCS



<< vissza
Szentpéteri Sándor az Országos Erdészeti Egyesület ügyvezető igazgatója

Szentpéteri Sándor az Országos Erdészeti Egyesület ügyvezető igazgatója | 2017-10-13

Lomniczi Gergely főtitkár október 15-tel búcsúzik


Emlékoszlopot avattak Debrecenben - képgaléria!

Emlékoszlopot avattak Debrecenben - képgaléria! | 2017-10-11

Emlékezés Kaán Károlyra és az első hazai természetvédelmi terület védetté nyilvánítására


Elindult az

Elindult az "Év Fája 2018" online szavazás! | 2017-10-03

Virágos kőris, fehér fűz, rezgő nyár?


A Hazai Erdész következő adásának műsorajánlója - videóval!

A Hazai Erdész következő adásának műsorajánlója - videóval! | 2017-10-19

2017.10.21 - szombat 12:30 óra – ECHO-TV


Tájékoztató előadások erdőtulajdonosoknak, erdőgazdálkodóknak

Tájékoztató előadások erdőtulajdonosoknak, erdőgazdálkodóknak | 2017-10-18

Folytatódik a MEGOSZ rendezvénysorozata


Harctéren a vadvilág

Harctéren a vadvilág | 2017-10-18

Természetvédelmi siker katonai területen - a Budapesti Erdőgazdaság Zrt. közreműködésével


Szavazzon az ÉV FÁJA 2018-ra!
Virágos kőris (Fraxinus ornus)

Ökológiai szempontból egyre nagyobb figyelmet kap (pl. a feketefenyő tömeges pusztulása miatt), e mellett kertészeti szerepe is jelentős. Sajnálatosan a gyomfa-szemléletünk továbbra is él, így kevésbé becsüljük ezt a fafajt.

Fehér fűz (Salix alba)

Az árterek vízháztartásának romlása miatt sok helyen pusztulnak állományai, nemesített fajtái visszaszorították az alapfajt. A múltat idéző fejesfa üzemmódban kezelt botoló füzesek eltűnőben vannak, holott tájképi szerepük is kiemelkedő.

Rezgő nyár (Populus tremula)

Hegy- és dombvidékeink jellemző pionír fafaja, fontos szerepe van az erodált, lepusztult talajok újraerdősülésében. Tarra vágott területeken tömegesen verődhet fel, ezért igyekeznek vissza-szorítani. Elegáns megjelenésével növeli erdeink esztétikai értékét.

Már szavaztam, tovább az oldalra >>
Imperial22 futárszolgálat